Czym jest CBT?

Psychoterapia behawioralno-poznawcza (ang.cognitive-behavioural therapy, CBT), którą proponujemy Państwu w Centrum Poznawczo-Behawioralnym Ad Rem w Krakowie, to tak naprawdę grupa wielu technik terapeutycznych. Wszystkie one odwołują się do wspólnych założeń teoretycznych, wypracowanych na gruncie behawioryzmu oraz psychologii poznawczej. W terapii poznawczo-behawioralnej zakłada się, że procesy uczenia się wpływają na to, jak człowiek się zachowuje, co myśli i czuje.

Terapia poznawcza została skutecznie zastosowana przez Aarona T. Becka,  amerykańskiego psychiatrę i profesora Uniwersytetu w Pensylwanii, który w latach 60. XX wieku opracował poznawczą terapię depresji. Stała się ona inspiracją w badaniach i w tworzeniu modeli poznawczych wielu innych zaburzeń psychicznych. W praktyce modele i metody behawioralne oraz poznawcze przenikają się i są stosowane równolegle w leczeniu poszczególnych zaburzeń.

Klatka schodowa

Psychoterapeuta poznawczo behawioralny powinien być absolutnym profesjonalistą. Warto upomnieć się o certyfikat, dyplom potwierdzający wykształcenie w tym zakresie.

Aktualnie CBT jest najlepiej udokumentowaną formą leczenia metodami psychologicznymi, dlatego też w państwach, takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, zajmuje ważne miejsce w praktyce postępowania terapeutycznego w leczeniu zaburzeń lękowych, afektywnych, zaburzeń odżywiania, osobowości i wielu innych. W Polsce, ze względów historycznych, wzrost zainteresowania terapią poznawczo – behawioralną miał miejsce dopiero na przełomie XX i XXI wieku, wtedy też powołano do istnienia Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie CBT jest coraz bardziej cenionym i poszukiwanym podejściem terapeutycznym również w naszym kraju.

Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem w Krakowie proponuje Państwu terapię poznawczo- behawioralną, która jest szczególnie skuteczna w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych czy bulimii. Nasi wykwalifikowani psychoterapeuci poznawczo-behawioralni z największym zaangażowaniem podejdą do Państwa problemów i sprawią, że terapia behawioralna stanie się skuteczną pomocą w Państwa problemach.

CBT w Centrum Poznawczo-Behawioralnym w Krakowie to profesjonalna pomoc wykwalifikowanych psychoterapeutów, którzy dołożą wszelkich starań, aby za pomocą terapii behawioralno-poznawczej prowadzonej na najwyższym poziomie, znacząco poprawić jakość Państwa życia.

Dla osób zainteresowanych Terapią Behawioralną informujemy, że organizujemy w Krakowie szkolenia dla studentów oraz osób chcących pogłębiać swoją wiedzę z tematyki CBT.

Terapia Behawioralna Kraków - to hasło które zapewne wpisałeś w wyszukiwarkę. Nasz gabinet znajduje się na ul. Śliskiej 16 lok. 4 - zapraszamy!

    Imię i nazwisko*:

    Adres email*:

    Temat*:

    Treść wiadomości*:

    Wpisz poniżej kod z obrazka: captcha